Szelment latem

Narty wodne, minigolf, park linowy...

W odległości ok. 10 km od domków "Mały Kaletnik" leży Szelment. To tam znajdziesz ciekawe zajęcie zarówno latem, jak i zimą. Latem możesz jeździć na nartach wodnych lub wakeboardzie. Profesjonalny, elektryczny wyciąg linowy ma długość aż 1000 metrów. Kolejne atrakcje zapewni park linowy oraz ścianka wspinaczkowa. Czas można spędzać też grając w minigolfa.

Szelment zimą

Narty i snowboard, wypożyczalnia, snowtubing, szkoła narciarska...

WOSiR Szelment to trakże idealne miejsce na spędzanie czasu zimą. Fani nart i snowboardu znajdą tam 10 tras narciarskich o różnej skali trudności. Wszystkie trasy są oświetlone, naśnieżane i ratrakowane. Funkcjonują tam też wyciągi orczykowe (najdłuższy ma 370 m), orczykowe bezpodporowe oraz przenośnik taśmowy.

Suwałki

Centrum kulturalne polskiej Suwalszczyzny

O 20 minut drogi samochodem oddalone są Suwałki. Tutaj również możesz miło spędzić czas, oto niektóre z miejsc, które mogą Cię zainteresować:

  • Aquapark (basen sportowy, zjeżdżalnie, rzeka, bicze wodne, whirlpoole, kompleks saun, grota solna, centrum rehabilitacji i masażu itd.),
  • Suwalski Ośrodek Kultury (w nim m.in.: liczne wystawy, przedstawienia, koncerty, sala na 650 widzów i mniejsza na 100 widzów),
  • Suwałki Plaza (jedno z największych centrów handlowych w woj. podlaskim, a w nim, poza sklepami znanych marek, częścią gastronomiczną i klubem: kino, kręgielnia czy sala zabaw dla dzieci),
  • mniejsze muzea i wystawy, piękne i wartościowe pod względem architektonicznym kościoły i kamienice, parki, OSiR itd.

Suwalski Park Krajobrazowy

Kraina Pana Tadeusza

Jadąc w tym samym kierunku, co na Szelment, można poświęcić dodatkowych kilkanaście minut, aby dojechać do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, chociażby tylko po to, aby pospacerować brzegiem jez. Hańcza - najgłębszego jeziora w Polsce o wodach zaliczanych do I klasy czystości. Suwalski Park Krajobrazowy to poza tym przepiękne krajobrazy, pola, lasy, wzgórza morenowe i doliny. Teren Parku ukształtowany został przez lodowiec, co nadaje mu niepowtarzalnego klimatu. Docenił to reżyser Andrzej Wajda, który odwiedził z ekipą filmową wieś Smolniki, kręcąc tam sceny do „Pana Tadeusza”.

Stańczyki

Akwedukty kolejowe z I wojny światowej

Jadąc jeszcze dalej w kierunku Puszczy Rominckiej coraz bliżej granicy z Obwodem Kaliningradzkim dotrzemy do wsi Stańczyki. Nazwa ta bezpośrednio kojarzy się wielu turystom z zabytkowymi mostami kolejowymi, które powstały jeszcze podczas I wojny światowej. Ich wysokość sięga 36,5 m. Akwedukty także docenił jeden z polskich reżyserów, a mianowicie Stanisław Tym, który kręcił tam sceny do filmu „Ryś”. Obecnie mosty są własnością prywatną i wstęp na nie wiąże się z niewielką opłatą.

Wigierski Park Narodowy

Jeden z największych parków narodowych w Polsce

Sercem Wigierskiego Parku Narodowego jest jezioro Wigry - jezioro polodowcowe o powierzchni ponad 2000 ha, co czyni je jednym z największych w Polsce. Sam Park jest miejscem bardzo przyjaznym turystom. Posiada doskonale oznakowane ścieżki piesze, rowerowe i narciarskie.

Nasze domki znajdują się w otulinie Parku, więc wszelkie jego zalety są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Stadnina koni

Stajnia na Suwalszczyźnie

W odległości dosłownie kilkuset metrów od naszych domków znajduje się stadnina, gdzie z całą rodziną można skorzystać z terapeutycznej i rekreacyjnej jazdy konnej. Od 2007 roku zajęcia prowadzą tam wykwalifikowani instruktorzy.

Wędkowanie

Jezioro Grauże

Oddalone o niecałe 2 km w linii prostej malownicze jezioro Grauże jest idealnym miejscem dla miłośników wędkowania i obcowania z pięknem przyrody. Sandacz, węgorz, leszcz, szczupak, lin, sum, okoń - to tylko niektóre gatunki ryb, które znajdziesz w tym miejscu. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy łódkę, ale łowić można także z licznych pomostów. Nad jeziorem jest także plaża.

Napisz do nas

Skorzystaj z formularza, aby zapytać o dostępność terminów
Formularz kontaktowy