Domki w sercu Suwalszczyzny – aby trafić do domków “Mały Kaletnik” jadąc od strony Suwałk, należy kierować się drogą krajową nr 8 w stronę Szypliszk. Mijamy miejscowości: Szwajcaria, Jasionowo i Żubryn. Za chwilę dojeżdżamy do skrzyżowania. Zjazd w lewo prowadzi nas na Szelment, zjazd w prawo – w kierunku Kaletnika. Skręcamy w prawo i przez najbliższe 5 km jedziemy główną drogą mijając Głęboki Rów i Klonorejść. Dojeżdżamy do końca drogi i skręcamy w lewo. Domki „Mały Kaletnik” są już blisko, bo za ok. 1,5 km, po prawej stronie drogi.

Domki na Suwalszczyźnie położone są w unikatowym w skali Polski obszarze, który znany jest jako Zielone Płuca Polski. Podstawowymi zaletami tego regionu są:

  • czyste powietrze i wszechobecny spokój,
  • tradycyjna, regionalna kuchnia,
  • warunki idealne do produkcji zdrowej, ekologicznej żywności oraz hodowli szczęśliwych zwierząt,
  • czyste jeziora i rzeki oraz całe kompleksy lasów, parków i użytków zielonych.

Całoroczne domki do wynajęcia “Mały Kaletnik” zlokalizowane są na terenie wsi Mały Kaletnik, będącej częścią wsi Kaletnik (woj. podlaskie, gmina Szypliszki), w odległości ok. 19 km od Suwałk i ok. 10 km od osady Szelment. Wieś znajduje się w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego, jednego z największych parków narodowych w Polsce.

Lokalizacja na mapie